Stowarzyszenie Puszcza23: Wspólne Działania dla Puszczy Niepołomice i Społeczności – podsumowanie rocznej działalności

Co to był za rok… ile się wydarzyło…

Zakładając nasze Stowarzyszenie w kwietniu 2023 roku, nikt z nas, nie wyobrażał sobie tego co może wydarzyć się do końca sezonu. Zakładaliśmy, że będziemy systematycznie rozwijać ruch kibicowski przy Puszczy rozgrywając kolejne mecze na naszym małym, kameralnym stadionie przy Kusocińskiego 2. Między innymi wygrany z Wisłą Kraków mecz stulecia tknął prawie we wszystkich dodatkowe pokłady wiary i nadziei i pokazał, że trzymanie się pierwszych miejsc w tabeli to nie przypadek.

Mimo tego, w trakcie meczu z Odrą Opole, 6 maja 2023 roku, kiedy pod dachem trybuny A4 na naszym niepołomickim stadionie przy K2 rozwiesiliśmy sektorówkę z podobizną trenera Tomasza Tułacza jako Napoleona śmiało wskazującego na logo rozgrywek Ekstraklasy, wielu pewnie pukało się w czoło i twierdziło, że nas – delikatnie ujmując – poniosło.

Jak się okazało już w czerwcu – mieliśmy nosa. Ekstraklasa dla Puszczy Niepołomice.

Już dwa miesiące po założeniu Stowarzyszenia Puszcza23 mierzyliśmy się z pierwszym potężnym wyzwaniem: wsparcia przy organizacji wyjazdu grupy kibiców na mecz finałowy do Niecieczy. Prosta operacja szybko przybrała rozmiar ogromnego przedsięwzięcia: Zapisanych na mecz barażowy było ponad 500 osób! Mnóstwo telefonów, spotkań, spędzonego w ramach wolontariatu czasu w klubowej kasie i samym klubie sprawiło jednak, że mogliśmy cieszyć się z największego jak dotąd wyjazdu kibiców Puszczy. Po rozegranym meczu i już następnego dnia po fecie na stadionie miejskim, dotarło do nas, że awans do Ekstraklasy to ogromne wyzwanie nie tylko dla klubu, zawodników, zarządzających Puszczą Niepołomice a także władz miasta. My także jako kibice i Stowarzyszenie stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem organizacyjno-logistycznym. Okazało się bowiem, że zamiast spokojnego rozwoju i realizowania kolejnych planów, stanęliśmy przed wyzwaniem oraz ogromną szansą na szybkie wdrożenie w życie naszych pomysłów i promocję klubu oraz naszych kibiców na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju.

W czasie ostatniego roku zrealizowaliśmy i sfinansowaliśmy kilka mniejszych działań i akcji ale nie brakowało także sporych jak na nasze możliwości przedsięwzięć które sprawiły, że na chwilę obecną Puszcza to Niepołomice a Niepołomice to Puszcza.

Zobacz co Puszcza23 zrobiłą przez ostatni rok!

Nasze Główne Akcje

Organizacja Transportu na Mecze Aby umożliwić większej liczbie kibiców uczestnictwo w meczach Puszczy Niepołomice, zorganizowaliśmy wraz z firmą Lena Tour z Bochni transport na spotkania rozgrywane w Krakowie ale także na mecze wyjazdowe. Aktywni członkowie naszego Stowarzyszenia mieli możliwość korzystania każdorazowo ze zniżek na przejazdy na mecze domowe. Udało się nam także dwa razy zagwarantować całkowicie darmowy przejazd dla kibiców na mecze domowe rozgrywane na stadionie Cracovii. Pierwsza taka akcja została zrealizowana wspólnie ze sponsorem klubu Puszcza Niepołomice – firmą Termofol gdzie wspólnie partycypowaliśmy w kosztach przejazdu kibiców na mecz z Cracovią.  Udało się nam także podjąć współpracę z niepołomicką firmą Przetwarzaj.pl, która w całości, opłaciła sześć autokarów dla naszych kibiców, na ostatni mecz z Piastem Gliwice w Krakowie!

Prezentacja Maskotki Klubowej Jednym z głównych celów jakie postawiliśmy sobie na rok 2023 było zaprojektowanie i stworzenie maskotki dla naszego klubu. To szalenie trudne wyzwanie przyjęła młoda i utalentowana 14-letnia Iga Szcześniak z Niepołomic. 30 września 2023 roku na stadionie podczas meczu z Ruchem Chorzów, Stowarzyszenie Puszcza23 we współpracy z Miastem i Gminą Niepołomice oraz MKS Puszcza Niepołomice zaprezentowany został efekt projektu. Chodzi oczywiście o przedstawienie maskotki Żubra, która po raz pierwszy wprowadziła naszych piłkarzy na mecz Ekstraklasy i zaprezentowała się widzom zgromadzonym przed telewizorami w całej Polsce. Po prezentacji maskotki, nastąpił konkurs na jego imię. Finalnie, maskotka klubu Puszcza Niepołomice została nazwana Połomek.

Udział w Szlachetnej Paczce Jako Stowarzyszenie Puszcza 23, postanowiliśmy dołączyć do wspaniałej akcji, jaką jest Szalchetna Paczka, i wesprzeć w tym przedświątecznym okresie wybraną rodzinę. Od początku naszej działalności staramy się angażować nie tylko w doping i wsparcie na trybunach dla MKS Puszcza Niepołomice , ale także uczestniczyć w wielu akcjach społecznych. Hasło, które od początku nam przyświeca to: “Razem jesteśmy silni” – a jak tę jedność pokazać lepiej niż pomagając i wspierając tych którzy tego potrzebują?

Ekologiczne Inicjatywy Stowarzyszenie Puszcza 23 wykonała budki lęgowe dla ptaków oraz schrony dla nietoperzy. Budki/schrony zostały wykonane wg. wytycznych i w porozumieniu z Nadleśnictwo Niepołomice, Lasy Państwowe, zostały zawieszone na drzewach w niepołomickiej puszczy.

Forma wspólnych warsztatów spełniła swoje zadanie: dzieciaki chętnie majsterkowały z dorosłymi i nabyły nowych umiejętności. Oczywiście po zakończeniu prac zadbaliśmy dobrą kiełbaskę z ogniska.

Pomoc w Rozliczeniach PIT W ramach wsparcia dla naszych kibiców, księgowa Stowarzyszenia pomagała w rozliczaniu PIT-ów, a 1,5% podatku przeznaczaliśmy na pomoc dla Jakuba Gorzkowskiego, jednego z naszych kibiców. Udało się rozliczyć ponad czterdzieści deklaracji podatkowych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, że z jednej strony zaufaliście nam i mogliśmy Wam pomóc w rozliczeniach, a z drugiej, co ważniejsze, w ten sposób wsparliście Jakuba – członka naszego stowarzyszenia a także oddanego kibica Puszczy Niepołomice.

Puszcza dla Puszczy – korzystając z przerwy w meczach MKS Puszcza Niepołomice, wraz z Grupą “1923” oraz Nadleśnictwo Niepołomice, zorganizowaliśmy akcję sprzątania puszczy niepołomickiej. W ramach akcji “Puszcza dla Puszczy” oprócz sprzątania zostały powieszone budki lęgowe dla ptaków oraz schrony dla nietoperzy wykonane przez “Puszcza23”. Po obfitych leśnych “plonach” udaliśmy się na ognisko.Dzieciaki mimo zmęczenia zbieraniem śmieci rozegrały mecz z rodzicami. Mecz pełen emocji, dużo bramek, sędziowanie na poziomie oraz żywiołowy doping.Korzystając z obecności byłego Trenera Pana Marka Malarza można było wspólnie powspominać dawne czasy gry w Puszczy oraz oglądnąć Kronikę o meczach spisaną przez Pana Marka.

1 Turniej E-sportowy W maju 2024, zorganizowaliśmy turniej e-sportowy w grę EA FC24 (na Xbox) dla dzieci i młodzieży. Turniej przyciągnął wielu uczestników, kibiców oraz obserwatorów. Dotatkowo. gośćmi specjalnymi naszego turnieju byli piłkarz Puszczy Niepołomice Jakub Stec oraz reprezentant Puszczy w rozgrywkach e-sportowych Ekstraklasa Games – Zalewskyy. Turniej odwiedził także nowy burmistrz Niepołomic Michał Hebda. Nasi goście rozegrali między sobą kilka pokazowych spotkań w tym pojedynek na szczycie: Burmistrz Michał Hebda z zawodnikiem e-sportowym Puszczy – Zalewskym.

W turnieju każdy uczestnik mógł cieszyć się z otrzymania nagrody! Przegrani z pierwszego etapu otrzymywali maskotki Połomka natomiast osoby, które odpadły na dalszym etapie, szaliki stowarzyszenia “Puszcza Niepołomice – Nigdy się nie poddamy”. Dodatkowo, wśród wszystkich obecnych uczestników rozlosowane zostały dwie gry EA FC24! Ogólna pula nagród, łącznie miała wartość około 2500zł z czego 1600 otrzymaliśmy w ramach realizacji grantu od miasta i gminy Niepołomice. Nagrodami głównymi były Słuchawki gamingowe, pady do Xbox oraz kody/vouchery na usługi Xbox.

Zrealizowane mniejsze akcje i działania. Puszcza23 to nie tylko akcje scalające lokalną społeczność czy ułatwiające życie kibicowskie. To także działania i akcje które mają na celu poprawę jakości życia kibicowskiego na trybunach Puszczy niezależnie od tego, gdzie rozgrywane są mecze. Przykładowe działania które zostały zrealizowane z pomocą środków oraz wolontariatu osób należących do stowarzyszenia:

  • Zakup nagłośnienia pozwalającego lepiej organizować doping na trybunach
  • Zakup drugiego bębna dzięki czemu możliwe jest lepsze zgranie się kibiców na trybunach w kwestii dopingu
  • Naprawa uszkodzonego bębna
  • Pomoc przy sprzedaży biletów na mecze oraz transport na mecze domowe
  • Wsparcie klubu przy plakatowaniu miasta z informacjami dot. nadchodzących meczy
  • Wsparcie klubu oraz miasta przy realizowanych wydarzeniach i akcjach promocyjnych poprzez animację Połomka
  • Uruchomienie nowej strony internetowej wraz ze sklepem internetowym (wsparcie od SEMURAI)
  • Opracowanie i dostarczenie szeregu gadżetów i akcesoriów dla kibiców
  • Koordynacja komunikacji na linii kibice – klub.

A to i tak nie wszystko!

Dlaczego Warto Dołączyć do Stowarzyszenia Puszcza23?

Nasze Stowarzyszenie to nie tylko grupa kibiców, ale prawdziwa społeczność działająca z pasją i zaangażowaniem. Dołączając do nas, masz szansę uczestniczyć w różnorodnych inicjatywach, które wpływają na rozwój sportu i integrację społeczności lokalnej. Twoje zaangażowanie pomoże nam realizować kolejne projekty, które będą służyły zarówno kibicom, jak i mieszkańcom Niepołomic oraz okolic.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i wspólnego działania. Razem możemy osiągnąć jeszcze więcej!

Dołącz do Stowarzyszenia Puszcza23 i bądź częścią naszej wspólnoty!


Previous Post 1 Kibicowski Turniej E-sportowy zakończony!
Next Post Jagiellonia Białystok - PUSZCZA NIEPOŁOMICE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Your Cart

Cart is Empty
Updating Cart!