Każdy tak myśli: Pieskom wrzucimy dziś coś do miski!

16 maja na profilu Miasta i Gminy Niepołomice pojawił się apel o pilnej potrzebie zebrania specjalistycznej karmy dla schroniska dla zwierząt w Racławicach (Schronisko Psie Pole, Racławice 91, 32-222 Racławice).

Nie myśląc długo, postanowiliśmy, że dodamy do zbiórki coś od siebie. Dlatego też po szybkiej zbiórce wewnątrz kibiców i stowarzyszenia oraz zakupie kilku opakowań jakościowej karmy, umówiliśmy się, że odwiedzimy schronisko.

Żubry w Racławicach

Do Racławic wybraliśmy się w sobotę 27.05.2023 o godzinie 9:00 spod restauracji Zamkowej 9. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10. Samo przekazanie karmy nastąpiło względnie szybko i bardzo przyjaznej atmosferze. Nie mogliśmy sobie odmówić spędzenia odrobiny czasu z mieszkającymi tam zwierzakami. Zwierzaki od samego naszego wejścia przez bramę dawały jasny sygnał, że to co chcemy zrobić było dobrym pomysłem.

Mimo, że jesteśmy stowarzyszeniem którego głównym celem jest wspieranie klubu piłkarskiego Puszcza, chcemy także realizować możliwie jak najwięcej lokalnych przedsięwzięć aby ruch kibicowski na Puszczy nie kojarzył się tylko ze śpiewem i dobrą zabawą ale także z odpowiedzialnością za lokalną społeczność.

Jak samodzielnie pomóc schronisku?

Wy także możecie pomóc! Najprostsze, co można zrobić to zakupić odpowiednią karmę i przynieść ją na miejsce zbiórki w Niepołomicach:

  • Placówka Przystań, ul. Partyzantów 22 w Niepołomicach, od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do godziny 17.00,
  •  Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, Plac Zwycięstwa 13 (pn od 8.00 do 17.00, wt-czw 8.00-16.00, pt 8.00-15.00
  •  Referat Promocji i Kultury, ul. Zamkowa 9a (karmę można zostawić na korytarzu, w budynku funkcjonuje też restauracja, więc pojemnik będzie dostępny od pn do nd).

Karmę można też przywieźć bezpośrednio do schroniska albo wysłać na adres:

Schronisko Psie Pole
Racławice 91
32-222 Racławice
Paczkomat RCI01M Racławice 178

Pamiętaj jednak! Lepiej dostarczyć mniej karym ale jakościowej niż więcej i kiepskiej jakości. Kupowanie palety suchej karmy z marketu to nie jest najlepszy pomysł. Zalecane przez schronisko produkty to:

DLA KOTA: Dolina Noteci, Power of Nature, Purizon, Animonda Carny, Maxi Natural, Butchers, Bozita, Lukullus, Wolf of Wilderness, MACs, GranataPet, Purizon, Acana, Farmina, Taste of the Wild, Brit, Zooplus Bio, Rosies Farm, Catz Finefood, Wild Freedom

Dla PSA:
 Dolina Noteci, Purizon, Primal Spirit, Rafi, Concept for Life, Rocco, Animonda, Lukullus, Wolf of Wilderness, Brit, Maxi Natural, Activ Pet bez zbóż, Orlando Pure Taste, O’Canis, Butchers, Bozita, Bosch Bio, Acana, MACs, Carnilove, Taste of the Wild

Nie kupuj – adoptuj!

A jeżeli czujesz, że kogoś brakuje w Twoim życiu, zawsze możesz po prostu zaadoptować psiaka czy kota! To najlepsze co możesz dla nich zrobić! Tylko dziś będąc dosłownie chwilę na terenie schroniska, naszą uwagę przykuło kilka psiaków…

Więcej o akcji znajdziesz na stronie Miasta i Gminy Niepołomice: Zbiórka karmy dla schroniska

Dołącz do Puszcza23 i wspieraj między innymi takie akcje! Niech Dobra atmosfera z trybun szerzy się na całe miasto, gminę, województwo i dalej! 🙂

Previous Post Spotkanie stowarzyszenia Puszcza23 w Izbie Regionalnej
Next Post Puszcza dla Puszczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Your Cart

Cart is Empty
Updating Cart!